Jítravská SÁŇKIÁDA 2019

V neděli, 27. 1. 2019 se uskuteční  již 11. ročník velkého jítravského sáňkařského klání pro děti i dospělé!

Prezentace účastníků proběhne mezi 13:15 až 13:30 „u bývalé jitravské pekárny“. Ihned poté vyjede na trať první závodník.

 

Sáňkaři budou opět rozděleni do 4 kategorií:

       0 - 5 let                       6 - 12 let              13 - 17 let           a      18 - 99 let

Způsob závodění bude upřesněn před startem.

Zvláštní cena čeká na vítěze speciální soutěže o nejoriginálnější samohyb (doufáme, že se tatínci či dědečci opět předvedou a bude jich co nejvíc. Nechme se překvapit)!

Oceníme také děti v nápaditém převleku.

Teplé nápoje během závodu tradičně zajišťeny. Vyhlášení výsledků proběhne ihned po ukončení závodů.

Těšíme se nejen na aktivní závodníky, ale i na jejich příznivce a další přihlížející.

 

Jítraváci

 

Krátké shrnutí letošního turnaje:
 
Zúčastnilo se 8 týmů. Po velmi vyrovnaných bitvách ve 2 skupinách, kdy například týmu HOPSA HEJSA chyběl jediný vítězný balon k posupu do semifinále... jsme se dočkali ještě napínavějších a vyrovnanějších zápasů play-off a sobojů o konečné umístění.
 
Ve finále, hraném na 2 vítězné sety, nakonec loňské prvenství obhájil tým ŠELMY (po setech 10:8, 5:10 a 10:9!). Věřte, že za stavu 9:9 v posledním setu turnaje si opravdu nikdo vítězstvím jistý nebyl... Díky oběma týmům za krásný souboj!
Stejný dík, ale patří všem, kteří hráli nebo fandili, postarali se o občerstvení a dobrou náladu :-)
 
Super je, že i letos našly (dokonce 2) týmy, jejichž důležitou součástí byla žena (HOPSA HEJSA a DŘEVÁCI). Velkým přislibem do budoucna je pak tým MLAĎASŮ, kde věk hráčů byl od 9 do 15 let! Sice nakonec skončili poslední, ale rozhodně se neztratili a pokud jim to vydrží, tak postupně budou svá umístění určitě vylepšovat.
Speciální cenu pro nejstaršího hráče "obhájil" Franta Prokop z týmu HOŘEŇÁCI :-)
 
Konečné pořadí:
 
1. ŠELMY
2. HASIČI LVOVÁ
3. HOŘEŇÁCI
4. DŘEVÁCI
5. HOPSA HEJSA
6. DEDRU
7. TEPLÍ KOZLI
8. MLAĎASOVÉ


JÍTRAVSKÝ NOHEC 2018

memoriál Libora Konývky

(sobota, 11. srpna)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování :-)

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:30 - 9:45, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

Tým musí být složen z neprofesionálních hráčů, abychom si všichni v pohodě zahráli J Ideální je alespoň jeden obyvatel z Jítravy v každém týmu (ať už místní či chalupář), ale není to podmínka. Když se dají do kupy hráči z okolních obcí, jsou vítáni.

POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:30 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:45, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Možná bude něco na grilu a taky ke kávě…

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti a třeba si zahrát pinčes :-)

 

LETOS SE KONÁ JIŽ 10. ROČNÍK,

TAK neváhejte!

ZVEME VÁS NA 9. ROČNÍK CYKLOZÁVODU

ZÁKOPČÁCKÁ DUŠE

ZAČÁTEK AKCE – 16. ČERVNA 2018 VE 13: HODIN

PREZENTACE – 11:30 AŽ 12:30 HODIN

SRAZ – NA LOUCE ZA GARÁŽÍ

START – JÍTRAVA, OKRUH CCA 30 KM, CÍL – JÍTRAVA

ČTYŘČLENNÁ, SMÍŠENÁ DRUŽSTVA (pokud nejste úplní, na místě doladíme)

ČEKÁ JÍZDA PO SILNICI I V TERÉNU, PIVKO NA ČAS, STŘELBA ZE VZDUCHOVKY A DALŠÍ PŘEKVAPENÍ

STARTOVNÉ: DOSPĚLÝ 150 Kč
DĚTI OD 15 LET 80 Kč
DĚTI ZDARMA

Startovné obsahuje vstup na kapelu a disciplíny

Občerstvení zajištěno.

V 19 HODIN NÁM K TANCI A POSLECHU HRAJE

DVACET DEKA DUŠE

CO BUDETE POTŘEBOVAT: KOLO, PŮLLITR A STAN

(SPANÍ MOŽNÉ PŘÍMO NA LOUCE)

ÚČAST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ

Na všechny zúčastněné se těší organizátoři: Luky, Měsíc a Jítravané


25. 5. 2018 je NOC KOSTELŮ!

Milí přátelé a kamarádi,
užijte si ještě jednou naši pouť na fotografiích zde:

https://jitravaci.rajce.idnes.cz/Svatopankracka_pout_Jitrava_2018

JE PO POUTI!

BYLO VESELO A SVÍTILO NÁM SLUNÍČKO!

DNE 6. 5. 2018 DOPOLEDNE SE PROSÍM VŠICHVýsledek obrázku pro TRAKTORNI V JÍTRAVĚ PŘIPRAVTE NA SBĚR ŽELEZA!!!

TAK TUTO VATRU JSME SI V SOBOTU PŘIPRAVILI....

Vážení kamarádi a sousedé!

Dne 28. 4. 2018 se na velkém hřišti staví vatra a bude potřeba šikovných rukou. Přidtě všichni! Zároveň tuto akci použijeme jako příležitost na testování našeho nového MEGA GRILU. Proto si s sebou vezměte cokoliv na grilovačku (masíčko, buřtíky, zeleninu atd...)

Sraz je cca 9:30 hod.a pivo bude.

JAKO BONUS si můžete vyzkoušet "patlání" hliněné zdi!

INFORMACE K MÍSTNÍM POPLATKŮM:

Pro veškeré platby (místní poplatek za psa, místní poplatek za odpady, nájmy pozemků) NEJSOU ZASÍLÁNY SLOŽENKY!!!

Platbu lze provést v hotovosti na podatelně OÚ či bankovním převodem na č.ú. 151978559/0300, do poznámky uveďte příjmení a jméno poplatníka, počet osob v domácnosti

Místní poplatek za psa je splatný do 15. 3. 2018, ve výši dle OZV č. 5/2011 o místním poplatku ze psů.

Místní poplatek za odpady je splatný do 31. 3. 2018, dle OZV č. 2 /2015 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

500,- Kč za osobu/ kalendářní rok – trvale bydlící; 500,- Kč za rekreační objekt

MEDVĚDÍ STOPA JIŽ V NEDĚLI 11. ÚNORA!

VÁŽENÍ A MILÍ. JE NOVÁ DOBA!
ABYCHOM SI ZÁVĚREČNÉ VESELÍ MASOPUSTU UŽILI V CO NEJVĚTŠÍM POČTU, VYUŽILI JSME NABÍDKU "OD NAPROTI". ZAPARKUJEME TEDY NÁŠ MASOPUSTNÍ KOČÁR U PIVNICE A ZÁROVEŇ ZDE POCHOVÁME  DALŠÍ JÍTRAVSKOU NEŘEST! TO JEŠTĚ NENÍ KONEC! PAK "ZABÉKÁME" A "ZAMUZICÍRUJEME" S POŽEHNÁNÍM DOMÁCÍCH Z TOHOTO KRÁSNÉHO STAVENÍ. TĚŠÍME SE NA VŠECHNY!

OPĚT MÁME STRÁNKY V ZIMNÍM KABÁTKU!!!

V sobotu, 19. září se konal na hřišti v Polesí  již třetí ročník volejbalového turnaje mezi Jitravou, Rynolticemi a Polesím o putovní Pohár starosty obce. Počasí letos nepřálo, prakticky po celé odpoledne, kdy se od 14 hodin turnaj konal pršelo, nebo se právě k dešti zatažená obloha chystala. Nebyla to přitom jediná nepřízeň, která družstva provázela někteří se omluvili z důvodu nemoci, konec léta zastihl jiné aspiranty mimo Polesí . Tradiční kapitán polesácké reprezentace, Jindřich Bludský se před utkáním zranil na ruce, takže se musel ujmout role sudího. Ostatně zranění se nevyhnulo ani  Jitce Bludské, která nastoupila hrdinně s obvazem na prstech. Pětka, bez ohledu na věk a formu a bez šance na vystřídání, tak nastoupila za Polesí v sestavě Vlasta Novotná, Marek a Lukáš Bludští, Jitka Bludská a Vašek Šmíd –  jak se zdálo s poměrně malou vyhlídkou na obhájení loňského vítězství v turnaji. Nutno konstatovat, že podobné problémy provázely i družstva obou soupeřů, když například Rynolticím přijel pátý člen na kole právě v okamžiku, kdy nastupovala zbývající čtyřka k prvnímu zápasu. Nelze nepřipomenout, že i dobře vybavenému družstvu Jitravy, prvnímu vítězi Poháru, chyběli mnozí bijci, i když tomuto mužstvu jistě pomáhala alespoň morálně skupina hlasitě povzbuzujících fanoušků. Hned první zápas mezi Polesím a Jitravou byl pro nás, diváky, zajímavý a pro Polesí ovšem šťastný. Po vyrovnaných dvou setech vyhrálo Polesí v tiebreaku, díky umu obou  fachmanů Marka a Lukáše, razanci Jitky, s jakou pálila bez ohledu na bolest svojí ovázanou „plácačkou“, obětavosti Vlasty v poli i u sítě i chytrým ulejvkám a nepromarněným servisům Vaška, který dosvědčuje, že i dlouho po sedmdesátce lze úspěšně  vítězit nad sebou i nad soupeřem. Druhé utkání bylo nejzajímavější průběhem – a do jisté míry i překvapením turnaje. Favorizované družstvo Jitravy tentokrát ve třech setech porazil výběr Rynoltic, který proti loňskému a předloňskému ročníku prokázal velký vzestup formy. Ukázalo se, že nejen fotbal je v Rynolticích oblíbeným sportem a že průprava z úspěšného umístění ve fotbalové soutěži může mít vliv i na výkon v odbíjené, kterou lze ostatně hrát úspěšně i nohama.

Závěrečné, třetí utkání Rynoltice – Polesí však skončilo vítězstvím družstva Polesí, které tak získalo na Poháru starosty již druhou zlatistou cedulku, tentokrát datovanou rokem 2017, k čemuž se mu dostalo oprávněné gratulace soupeřů. Netřeba dodat, že si všichni účastníci turnaje i fandové rádi připili z kolujícího vítězného poháru sektem, darovaným starostou i dobrým červeným vínem, které věnovala Jitrava. Ostatně i  Jitrava dostala pohárek útěchy v podobě láhve medoviny, aby letošní prohra byla sladší.  Všichni se ovšem shodli, že to stálo za to, že příště to těm ostatním ukáží a že déšť nedéšť je dobře, že se soutěž uskutečnila.

Díky všem zúčastněným se opět potvrdilo, že se zase lépe známe a to je dobře.

Takže – nashledanou příště – v Jitravě?

TAK JAKÉ TO BYLO????

Turnaje se zúčastnilo po delší době 8 týmů, takže se hrálo ve 2 skupinách. O dvě postupová místa z každé skupiny se sváděly opravdu tuhé boje! O tom, že byl důležitý každý balon či např. nepovedené podání, svědčí třeba fakt, že o druhém postupujícím týmu (EL ČUPA KÁBRA) ze skupiny B, rozhodlo lepší skóre o jeden jedinný bod!

 

Oživením memoriálu Libora Konývky byla účast z řad Konývků, kteří dali do kupy hned 2 týmy (DŘEVÁCI a EL ČUPA KÁBRA)  a také se zapojili noví obyvatelé Jítravy (pod názvem NĚCO TAM DEJ). Dík za účast, ale patří všem. Skvěle fandili všichni přihlížející, počasí vyšlo náramně. No prostě co víc si přát :-)

Tak ještě výsledky:
1. ŠELMY (po dvouleté odmlce jsou zpět!);
2. PTP (jako loni těsně pod vrcholem);
3. DŘEVÁCI (největší překvapení turnaje, ale Kája Konvička a její BOYS jsou na bedně jednoznačně zaslouženě!);
4. EL ČUPA KÁBRA;
5. BLACK HORSE;
6. NĚCO TAM DEJ;
7. DEDRU;
8. TEPLÍ KOZLI                   

 

NOHEJBALU ZDAR a nejpozději zase za rok u saka :-)


 

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2017

memoriál Libora Konývky

(sobota, 8. července)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování :-)

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:30 - 9:45, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

 

Tým musí být složen z neprofesionálních hráčů, abychom si všichni v pohodě zahráli J Ideální je alespoň jeden obyvatel z Jítravy v každém týmu (ať už místní či chalupář), ale není to podmínka. Když se dají do kupy hráči z okolních obcí, jsou vítáni.

 

POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:30 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:45, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Pozor nebude zajištěno žádné jídlo, snad vyjma sladkostí ke kávě !!!

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti :-)

Antonín Dvořák : Te Deum

 

Leoš Janáček : Otčenáš

 

slavnostní koncert ke 110. výročí založení Pěveckého sboru Ještěd

Vznikli jsme v r.1907 po návštěvě císaře Františka Josefa  jako český  zpěvácký spolek v tehdy německy mluvícím Reichenbergu v Království českém v Rakousko-uherském císařství.                  

Po 110 letech stále zpíváme ve stejném městě a dokonce zkoušíme nedaleko od tehdejší hospody Prátr, kde byly první zkoušky a představení.  To není málo v kraji, kde je historie tak zpřetrhaná.

Přežili jsme 1.světovou válku, konec monarchie, světovou hospodářskou krizi, vydrželi jsme i 2.světovou válku, padesátá léta, Husákovu normalizaci….

Naše výročí není jen číslicí 110. Je to vděčnost a úcta všem těm, kteří 110 let sborového zpěvu vytvářeli. Byli to současníci našich pradědečků a prababiček.

Vážili bychom si toho, kdybyste toto výročí prožili s námi. Podobná šance bude až za dalších 110 let !

Slavnostní koncert se koná 18.6.2017 od 19 hod v kostele Sv. Kříže v Liberci.

Učinkují sólisté  Věra Poláchová, Dušan Růžička, Jaroslav Patočka ml.

Diriguje Marek Müller

 

 

                                                                                                          

                                             

 

 

VAŠE DOTAZY SMĚŘUJTE NA ADRESU: svatopankrackapoutvjitrave@seznam.cz

...vatra nám již stojí! Výška 4,6 metru. A těšit se můžete také na ohňostroj...


Buřtíky a pivečko zajištěné. Těší se na Vás JÍTRAVÁCI.

Děkujeme všem dárcům železného šrotu i partě chlapů, které se o vše postarala. Bylo to rychlé, dobře zorganizované a hlavně úspěšné. Vybrali jsme více jak 4 tuny! Díky všem.

V SOBOTU DNE 1. 4. 2017 SE V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH USKUTEČNÍ SBĚR ŽELEZA! PŘIPRAVTE CO MÁTE, CHLAPI VÁS OBJEDOU. DOTAZI NA PAVLA ŽATEČKU. DÍKY PŘEDEM ZA ŽELEZNOU NADÍLKU :-).

Utkání odloženo

24. 3. 2017

 

Jarní fotbalová sezóna začíná již zítra, my si však budeme muset ještě týden počkat, jelikož je hrací plocha na rynoltickém hřišti nehratelná a utkání s VTJ Rapid bylo odloženo!
Náhradní termín utkání je 19.4.2017 (středa) od 17 hodin na rynoltickém hřišti.
Těšit se můžete na příští "aprílovou" sobotu, kdy na domácím hřišti přivítáme Krásnou Studánku

 

 

Štěstí není chytit zlatou rybku, štěstí je zlatou rybku vůbec nepotřebovat… A to Vám všem ze srdce přeji po celý rok 2017.
 

Přátelé,

 

Jak jsem již avizoval, bude nám potěšením potkat se na tradičních vánočních představeních s Rybovou Českou Mší Vánoční – „Hej, Mistře“ v podání pěveckého sboru Ještěd a hostů:

 

26. 12. 2016, pondělí, 16.30, Liberec, kostel sv. Antonína, tradiční provedení Rybovy České Mše Vánoční s orchestrem a sólisty

30. 12. 2016, pátek, 19.00, Rynoltice, kostel sv. Barbory, varhanní provedení Rybovy České Mše Vánoční v útulném zrenovovaném kostelíku

8. 1. 2017, neděle, 17.00, Zittau, Marienkirche, tradiční provedení Rybovy České Mše Vánoční s orchestrem a sólisty

 

Hezké vánoční časy přeje

 

Michal H. + sbor Ještěd

 

Další podrobnosti a aktuality:  www.jested-choir.cz

 

ŽIVÝ BETLÉM V PARČÍKU PRO VÁS SVÍTÍ KAŽDÝ VEČER...

ŽIVÝ BETLÉM BUDE 17. 12. 2016.

VŠECHNY VÁS SRDEČNĚ ZVEME.

V první adventní neděli t.j. 26. 11. 2016 jsme v Jítravě rozsvítili náš krásný stromeček...

V sobotu, 5.11.2016, se v Jítravě koná

PODZIMNÍ SETKÁNÍ

NA VELKÉM HŘIŠTI, OD 14 HOD

Že tuto akci ještě neznáte? Je to v podstatě naše stará dobrá DRAKIÁDA, jen si ji po jítravsku trošku zpříjemníme…

Kdo chce závodit s větrem – MŮŽE!, kdo chce vyrábět dýňové příšerky – MŮŽE!, kdo chce péct brambory v ohníčku – MŮŽE!, chce si někdo vzít lampión a večer si posvítit? – MŮŽE!, chce se někdo pochlubit koláčem, štrůdlem…? – MŮŽE!

HLAVNĚ SE VŠAK CHCEME NA CHVÍLI SEJÍT A POKECAT…


Teplé nápoje na místě zajištěny.

 

Dýněmi k večeru společně ozdobíme spodní park a celý jej osvětlíme :-) Pozor počet dýní je omezen, zřejmě připadne cca 1 dýně na rodinu. Prosím doneste si vlastní pomůcky k dlabání a vyřezávání dýní.

 

Těšíme se na Vaši hojnou účast.

Jítraváci

  

V případě velmi nepříznivého počasí (po celý den neustávající déšť či sněhová bouře...) bude akce zrušena. Doufejme, že počasí dovolí...

www.jitrava.eu

 

 

 

Dětský den POLESÍ

 

                    Srdečně Vás zveme na tradiční dětský den

 

a závody plachetnic i motorových loděk

 

v sobotu 27.8. 2016 od 9.30 hod. na koupališti.

 

Letošní téma bude - "PIRÁTI", takže jako vždy v maskách!

 

 

 

 

 

8. ročníku Jítravského nohecu (od letoška s podnázvem "Memoriál Libora Konývky") se zúčastnilo 6 týmů - zvítězila trojice zkušených harcovníků pod názvem "RHL", další pořadí: PTPáci; Šelmy; FERY team; KÁJA team; TEPLÍ KOZLI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2016

(sobota, 20. srpna)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování :-)

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:15 - 9:35, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

Nepsanou podmínkou zůstává účast alespoň jednoho Jítraváka (ať už místního či chalupáře, výjimkou po domluvě může být tým složený z neprofesionálních hráčů z okolních obcí) v každém týmu. POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:15 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:35, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Pozor nebude zajištěno žádné jídlo, vyjma sladkostí ke kávě !!!

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti J

SLET ČARODĚJNIC 2016

kdy:        30.4.2015 (tentokrát sobota)

kde:        sraz u hotelu Jítrava a následně na tradičním místě

v kolik:   19.30 hod

Všichni v "čarodějnickém" a s lampionem!

Občerstvení na místě zajištěno, hlavně
buřtíky na oheň a pivo.

V roce 2016 proběhne v Jítravě sběr železného šrotu až po zvýšení výkupní ceny. Nyní se pohybuje jen kolem 1,50 Kč za kg, což by sotva pokrylo náklady na odvoz šrotu do sběrny. Termín bude oznámen. Pokud tedy máte možnost si zatím nechat šrot na svých pozemcích a později nám jej darovat, budeme rádi. Děkujeme za pochopení

https://jitravaci.rajce.idnes.cz/ - ZDE NALEZNETE FOTKY Z MASOPUSTU.

Akce velice vydařená, děkujeme za vstřícné přijetí všem jítravským domácnostem. 

 

KRÁSNÉ FOTO NAŠICH SPORTOVCŮ...

DALŠÍ HLEDEJTE V SEKCI "PRECHOD"

 

Vážení milovníci běžkování.

V sobotu 23. 1. 2016 se uskuteční jubilejní, 40. ročník přechodu Jitrava – Ještěd.
Sraz běžkařů v 8 hod. ráno u Fandy Prokopa.  Pro ty co se chtějí slavnostního posezení zúčastnit bez sportovního výkonu je sraz v 13:30 hod. v Novině, v hospodě Údolanka. Setkáte se s účastníky ročníků minulých…

Již tuto sobotu 12. 12. 2015 - ŽIVÝ BETLÉM v parčíku. Sraz již 15:30 hod. 

A takto vypadá náš Betlém...

 

Jítravská drakiáda, aneb zábavné odpoledne pro celou rodinu...

 

V neděli, 18.10., od 13 hod se budeme na všechny tešit na spodním hřišti (tam, kde se konají čarodějnice).

 

 Budeme pouštět draky,          

 vyřezávat a malovat dýně.

 Společně je pak v podvečer

 rozsvítíme v parku :-)

 

Dále vyhlašujeme soutěž o

nejlepší výtvor z jablek či 

švestek, a to ve formě tuhé,                       
jako jsou koláče, buchty nebo ve formě tekuté jako je mošt a třeba slivovice.... Fantazii se meze nekladou!

 

V případě hezkého počasí je možnost opékat si vlastní buřtíky nebo brambory. Pivo a nealko bude zajištěno.

Máme pouze omezený počet dýní, tudiž ten, kdo jí bude mít od nás, bude jí vyřezávat na park.

Ahoj,

 

pokud počasí dovolí, kdo má zájem si ještě letos v Jítravě nohec zahrát, přijďte v sobotu, 10. října, v 15 hod a zahrajeme si. Můžeme se třeba rozdělit náhodně do trojic, aby byla větší sranda :-) K pití zajístím nějaké lahváče, tak si vemte drobné... Tak se na vás těším a doufám, že se nás sejde dost, abychom si zasportovali. Pak už sundáme sako...

 

Zdarec, P.

Volejbalové utkání JÍTRAVA - POLESÍ

(sobota, 19. září)

 

Jítrava byla opět vyzvána Polesáky k volejbalovému mači J

 

Družstva se dohodla, že se sejdou na hřišti v Jítravě v sobotu, 19.9.2015, v 15 hodin. Počet setů se dohodne na místě.

 

Přijďte povzbudit své týmy, aby výkony všech byly co nejlepší!

 

Zdarec, Pavel

Celá řada podobně krásných fotek z Jítravského slamníku je již nyní na RAJČETI:

https://jitravaci.rajce.idnes.cz/Jitravsky_Slamnik_2015/

 

 

 

PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY

 

V neděli, dne 23.8.2015

se koná na volejbalovém hřišti v Polesí

volejbalové trojutkání

Polesí – Jitrava – Rynoltice

o putovní pohár starosty obce –

začátek ve 14 hodin.

 

PŘIJĎTE POVZBUDIT !

 

*

Občanský spolek Černá Louže - Polesí

V neděli ČT odvysílalo Toulavou kameru s krásným příspěvkem o Sloních kamenech. Snad Vám bude fungovat odkaz. Konkrétní reportáž je 10. až 14. minuta pořadu.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/video/

Krátce z Jítravy

 

V červnu proběhly v Jítravě dvě sportovní akce. Obě se i přes rozmary počasí (tropické horko, silná letní bouře, celodenní přeháňky, kroupy...) podařilo dokončit a snad se účastníkům líbily J

Cyklo závodu pro celé rodiny – ZÁKOPČÁCKÁ DUŠE – se letos zúčastnilo 25 čtyř-členných týmů. Všichni dojeli ve zdraví do cíle, což je to hlavní! Kdo vydržel, užil si koncert věrné kapely DVACET DEKA DUŠE. Díky organizátorům, pomocníkům, sponzorům a cyklistům za super akci!

Následující sobotu po cyklisťáku se uskutečnil 7. ročník jítravského nohejbalování. Hrálo 8 týmů, v jednom z nich nechyběla dáma. Kdo chtěl vyhrát zápas, musel soupeře porazit ve 2 setech. O tom, že zápasy byly nesmírně vyrovnané svědčil fakt, že většina zápasů končila poměrem 2:1, přičemž nebyl výjimkou stav 9:9 a tuhý boj o poslední bod! Nakonec zaslouženě zvítězil tým kolem Romana“Měsíce“ Prokopa, alias „PRUHOVANEJ KRAKONOŠ“.

Léto bude v Jítravě poklidné, ale o to bouřlivější bude loučení s ním! Poslední srpnovou sobotu, tedy 29. 8. 2015, se po 2 letech koná úspěšný JÍTRAVSKÝ SLAMNÍK. Více se včas dozvíte z plakátu nebo na našich webovkách. Přijďtě zakončit léto do Jítravy, těšíme se na vás J

Aktuální informace sledujte na www.jitrava.eu

Pavel Žatečka

Co se děje u našich sousedů....

https://www.polesi.eu/

https://www.rynoltice.cz

 

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2015

(sobota, 20. června)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování :-)

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:15 - 9:35, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

Nepsanou podmínkou zůstává účast alespoň jednoho Jítraváka (ať už místního či chalupáře) v každém týmu. POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:15 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:35, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Pozor nebude zajištěno žádné jídlo, vyjma sladkostí ke kávě !!!

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti :-)

 

ZVEME  VÁS  NA  6. ROČNÍK  CYKLO  ZÁVODU

 

ZAKOPČÁCKÁ  DUŠE

 

ZAČÁTEK  AKCE - 13. ČERVNA  2015  V 13 HODIN

PREZENTACE - 12.00 -12.40 HODIN

SRAZ - NA LOUCE ZA GARÁŽÍ

START – JÍTRAVA  OKRUH cca 30 km. CÍL - JÍTRAVA

 

                                    ČTYŘČLENNÁ, SMÍŠENÁ DRUŽSTVA (pokud nejste úplní na místě doladíme)

ČEKÁ JÍZDA PO SILNICI  I V TERÉNU, PIVKO NA ČAS, KUŽELNÍK,

STŘELBA ZE VZDUCHOVKY A DALŠÍ PŘEKVAPENÍ

 

STARTOVNÉ:        DOSPĚLÍ 130,-KČ

                                      DĚTI OD 15 LET 75,- KČ

                       DĚTI  ZDARMA

Startovné obsahuje vstup na kapelu a discipliny / pivo, limo /

Občerstvení zajištěno

V 19 HOD  NÁM ZAHRAJE K TANCI DVACET DEKA DUŠE

CO BUDETE POTŘEBOVAT: KOLO,  PŮLLITR A  STAN

( SPANÍ MOŽNÉ NA LOUCE ZA GARÁŽÍ )

ÚČAST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ

 

 

      Na všechny zúčastněné se těší organizátoři: Luky, Měsíc a Jítravané

 

Všichni, kdo se podíleli na úspěšném a plynulém chodu naši pouti budou odměněni již tradičně AFTERPÁRTY. Napište si do kalendáře datum 20. 6. 2015. Podrobnosti dostanete včas :-)

JAK DO JÍTRAVY NA POUŤ?

Autobusy z Liberce: 9:05, 11:05, 13:05

Autobusy z Nového Boru: 9:45, 11:45

Autobusy ze Cvikova: 10:00, 12:00

Více informací samozřejmě na IDOSu.

https://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/

Jako cíl pište: Jítrava/Rynoltice,hl.sil.

Těšíme se na Vás.

JE PO NÍ....

SLET ČARODĚJNIC

 

kdy:       30.4.2015

kde:       u hotelu Jítrava

v kolik:  19.30 hod

Každá čarodějnice a lampion bude odměněn malým dárkem na cestu,
která bude opět doprovázena hudbou.

Občerstvení na místě zajištěno, hlavně
buřtíky na oheň a pivo.

MÁME SE NA CO TĚŠIT!

 

 

JÍTRAVÁCI SOBĚ


Vážení spoluobčané,

letos opět pořádáme sběr železného šrotu.

Výtěžekbude, jako vždy, použit na podporu některé z akcí pořádaných Jítrava, o.s. a
osadním výborem. Sběr se uskuteční v neděli 19.4.2015, kdy bude obcí
projíždět traktor cca od 9 hod dopoledne z horní části. Železo, popř. jiné kovy
(ne lednice a jiný nebezpečný odpad) však nedávejte před plot, ale nechte, na
svých pozemcích na viditelném místě, aby se dostal opravdu do správných rukou.
Děkujeme a velice si vážíme Vaší pomoci,


JÍTRAVÁCI


aktuální
info o plánovaných akcích na
www.jitrava.eu


Oznámení o změně webové domény občanského sdružení Jítrava

 

Vážení uživatelé webových stránek Jítravy, omlouváme se tímto za jejich nedostupnost po dobu více jak jednoho měsíce. Od počátku dubna 2015 jsou stránky opět v provozu. Došlo však k drobné změně. Pro vstup na stránky je třeba nově zadat:

www.jitrava.eu


Původní doména (www.jitrava.com) byla bez našeho vědomí přeregistrována na neznámého uživatele a její nynější obsah nemá s Jítrava, o.s. nic společného. Snažili jsme se tuto nepříjemnost během minulého měsíce vyřešit a původní doménu získat zpět, ale pravidla "virtuálního světa" jsou velmi specifická a neprůhledná. Je to pro nás velké poučení do budoucna. Nynější doménu si již pohlídáme mnohem důsledněji. Věříme, že je to již opravdu poslední změna názvu webových stránek Jítravy.

 

Vzhled a obsah stránek se v ničem neliší a již brzy na nich najdete plakát k letošní pouti! Doufáme, že nám i nadále zůstanete nakloněni.

 

Za Jítrava, o.s., Pavel Žatečka

masopustní fotky od Pepy Soukupa jsou na Rajčeti zde:

https://jitravaci.rajce.idnes.cz/

MRKNĚTE VŠICHNI NA FOTKY Z LETOŠNÍHO PŘECHODU

https://www.stromolezci.cz/fotografie/2015/Bezky.Jested.2015/

Ahoj všichni!

Paní ZIMA se umoudřila a nasypala nám sněhovou nadílku. Takže jupíííí, můžeme sáňkovat.

Tuto neděli 8. února 2015 od 13:30 hod. na kopečku pod farou.

Opakovaně tento rok: výzva i pro maminky, tatínky, děděčky, babičky prostě všechny dospěláky...., kdo z Vás se bude na sněhu pohybovat v jakékoliv masce, bude ohodnocen. Bude se hodnotit nejkrásnější maska, nejhorší maska a  nejlepší pohybovadlo. Neváhejte a přijdte si odpočinout od denních starostí a zablbnout si společně s dětma na čerstvém vzduchu.Pro připomenutí času pře rokem...

V  sobotu 29.11.2014 se v Jítravě koná

 

 ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU (TENTOKRÁTE TROCHU JINAK...)

 

Sejdeme se kolem 15:30 hod. na spodním parku.

Letos poprvé rozsvítíme živý, tedy nepokácený smrk. Vzhledem k jeho velikosti jej nelze ozdobit malými ozdobami, jak bývalo zvykem. Namísto nich mohou děti
 i dospěláci donést a zavěsit na stromy v parku něco na zob ptáčkům, aby lehce v Jítravě zimu přečkali :-)

 

 

Atmosféru Vánoc si přiblížíme zpěvem koled, vystoupením dětí ze školy a vánočním potlachem.

 

Také bude možnost zakoupení výrobků dětí z MŠ a ZŠ Rynoltice, které pro nás připraví vanoční mini jarmark.

 

S příchodem tmy se strom poprvé rozzáří...

 

Něco na zahřatí pro malé i velké bude jako vždy připraveno. Rádi uvítáme ochutnávku prvního letošního cukroví – kdo nás překvapí?  :-)

 

Těšíme se na Vaši hojnou účast!
 www.jitrava.com

 

 

...zatím náš nový stromeček bez ozdob i světýlek....

 

Po akční a "ufoukané" Drakiádě jsme se všichni vrhli na výrobu dýňových strašidel. Na obrázku výsledek mého snažení.Po setmění jsme strašidlama (více méně) osvítili náš parčík ve spodní Jítravě. Akce byla hlavně veselá a opět smekám před velikou účastí. Díky organizátorům, díky zůčastněným.

 

FOTKY Z DRAKIÁDY: https://jitravaci.rajce.idnes.cz/Drakiada_Jitrava_2014/

 

 

V termínu 10. - 11. 10. 2014 se konají komunální volby do zasupitelstva obce.

POZOR! Změna volební místnosti - na statku ve spodní Jítravě.

PROSBA PRO VŠECHNY ŠIKOVNÉ A OCHOTNÉ LIDIČKY!

Přijďte v sobotu 30.8.2014 pomoct na brigádu do Rynoltic. Finišujeme školku, aby se mohlo v pondělí otevřít. Děkujeme předem.

VŠECHNY DĚTI V PYTLI :-)

 

 

 

 

 

JÍTRAVSKÉ LOUČENÍ S LÉTEM 2014

 

Předposlední víkend v srpnu nás čeká mnoho zajímavého a proto si na tento víkend nemusíte chystat žádné výlety, ani jinou zábavu, o zábavu bude postaráno přímo v Jítravě.

*

Víkendový program bude začínat již v pátek 22.08.2014 večer, kdy od 19.00 hod. proběhne Koncert písní Karla Kryla v podání Petra Chalupy. 

Více o koncertu + plakát ke koncertu naleznete v záložce Koncert písní K.Kryla. 

Počet míst je omezený, pokud máte zájem koncert vidět, je potřeba si včas rezervovat místo na 

čísle 603 213 737 (Eva Strapková) 

nebo E-mailem na: estrapkova@seznam.cz

*

V sobotu 23.08.2014 po obědě od 12:30 hod. proběhne vystoupení SVÁŤOVA DIVADLA pro děti

DĚTI POZOR! JE TU ZMĚNA! DIVADLO SE RUŠÍ, ALE BUDE SUPER DISKOTÉKA!!!

*

Ten samý den, tedy v sobotu 23.08.od 17.00 hod.nás bude na Sloních kamenech čekat vystoupení jítravského amatérského divadelního sboru s představením 

"PROMÉTHEUS"

*

Sobotní večer a tím i celé Jítravské loučení s létem 2014 bude ukončeno koncertem kapely "SEŠLOST", která nám bude hrát k tanci i poslechu od 19.00 do 23.00 hod.

*

PŘIJĎTE SI UŽÍT SPOUSTU ZÁBAVY

 

 

 

 

 

 

 

 

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2014

(sobota, 5. července)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování  :-)

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:15 - 9:35, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

Nepsanou podmínkou zůstává účast alespoň jednoho Jítraváka (ať už místního či chalupáře) v každém týmu. POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:15 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:35, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Pozor tentokrát nebude zajištěno žádné jídlo, vyjma sladkostí ke kávě !!!

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti  :-)

 

 

    ZVEME  VÁS  NA  5. ROČNÍK  CYKLO  ZÁVODU

 

ZAKOPČÁCKÁ  DUŠE

 

 

ZAČÁTEK  AKCE - 14. ČERVNA  2014  V 13 HODIN
PREZENTACE - 12.00 -12.40 HODIN

SRAZ - NA LOUCE ZA GARÁŽÍ

 

START – JÍTRAVA  OKRUH cca 25 km CÍL - JÍTRAVA

ČTYŘČLENNÁ, SMÍŠENÁ DRUŽSTVA (pokud nejste úplní na místě doladíme)

ČEKÁ JÍZDA PO SILNICI  I V TERÉNU, PIVKO NA ČAS, KUŽELNÍK,
STŘELBA ZE VZDUCHOVKY A DALŠÍ PŘEKVAPENÍ


STARTOVNÉ: DOSPĚLÍ 120,-KČ
DĚTI OD 15 LET 75,- KČ

                       DĚTI  ZDARMA

Startovné obsahuje vstup na kapelu a discipliny / pivo, limo /

 

Občerstvení zajištěno

 

V 19 HOD  NÁM ZAHRAJE K TANCI DVACET DEKA DUŠE

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT: KOLO,  PŮLLITR A  STAN

 

( SPANÍ MOŽNÉ NA LOUCE ZA GARÁŽÍ )

 

ÚČAST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ :-)

 

 Na všechny zúčastněné se těší organizátoři: Luky, Měsíc a Jítravané

 

FOTKY Z POUTI !!!!

 
Slibované fotky z pouti 2014 jsou na světě.
Proklikněte následující odkaz a prohlédněte si výběr první serie fotografiíí.

 

 
 
 

NOHEJBAL - MaPo CUP - 24.5.2014

 
Po roce se opět hlásí tradiční nohejbalový turnaj MaPo CUP.
Letos již 15.ročník !
Přijdte si zasportovat, pobavit se a užít si příjemně sobotu.
Pozvánku naleznete, prokliknete-li tento odkaz : Pozvánka na MaPo CUP 2014.
Těšíme se na vás.

 

 

 

 

1.5.2014 od 16:00 do 17:00 hod.

Zveme všechny ochotné spoluobčany na veřejnou schůzku do "Maštale", kde bychom všechny chtěli požádat o pomoc při organizování úspěšného a pohodového průběhu naši pouti.

Předem děkuje celý organizační tým. :-)

 

 

 

 

 

 

26.4.2014 slaví farnost Jítrava své výročí. Plakát s pozváním naleznete v záložce "JÍTRAVSKA TRUBKA"

Velké poděkování všem, kteří přispěli jakýmkoliv množstvím do celkovéhé objemu 2.350 kg šrotu. Valník byl narvaný k prasknutí!!!
Taky velký díky všem pomocníkům při nakládání i velmi těžkých kousků a za úklid hřiště po slamáku.

 

 

 

 

JITRAVÁCI SOBĚ

 

Vážení spoluobčané,

 

letos opět pořádáme sběr železného šrotu.

Výtěžek bude, jako vždy, použit na podporu některé z akcí pořádaných Jítrava, o.s. a osadním výborem. Sběr se uskuteční v sobotu 5.4.2014, kdy bude obcí projíždět traktor cca od 9 hod dopoledne z horní části. Železo, popř. jiné kovy (ne lednice a jiný nebezpečný odpad) však nedávejte před plot, ale nechte, na svých pozemcích, aby se dostal opravdu do správných rukou. Děkujeme a velice si vážíme Vaší pomoci,

 

JÍTRAVÁCI

 

 

MASOPUST 2014

Dnes již můžeme konstatovat, že IV. ročník  Masopustu se nám povedl a měl rekordní účast... Já, coby ženích jsem hopsala v prvních řadách. Takže jestli nás někdo spočítal, ráda počet zveřejním.
Díky všem za účast i dobrou náladu.

Jedna z parádních fotek: Klikněte si na fotku a prohlédněte si další desítky SUPER FOTEK !

 

SÁŇKIÁDA - sledujte stránky. Zatím jsme v očekávání....

Těšíme se na masky, a různé pohybovadla na sněhu.

Tenktokráte výzva i pro maminky, tatínky,děděčky, babičky prostě všechny dospěláky....,kdo z Vás se bude na sněhu pohybovat v jakékoliv masce, bude ohodnocen. Bude se hodnotit nejkrásnější maska, nejhorší maska a  nejlepší pohybovadlo. Neváhejte a přijdte si odpočinout od denních starostí a zablbnout si společně s dětma na čerstvém vzduchu.

 

Malé ohlédnutí za koncem roku v Jítravě

 

V úvodu bych ráda za celé  občanské sdružení Jítrava popřála všem krásný nový rok 2014.

 

Uplynulý advent v Jítravě začal již tradičním zdobením stromečku na hřišti. Kde si téměř každý příchozí donesl svojí ozdobu a na stromeček ji zavěsil. Krásné trhy a vůně svařáku, doprovázené vánočními koledami jen doplňovaly stávající atmosféru.

 

Dále jsme si v adventním čase připravili tradiční živý betlém. Vzhledem k tomu, že máme v Jitravě čím dál tím víc dětí, kteří se zapojují do hereckého umění, je náš betlém každý rok jiný, prostě neopakovatelný. Zážitek z celého odpoledne byl nádherný. Fotky budou samozřejmě na našich stránkách www.jitrava.com

 

Pro velký úspěch se opět mezi vánočními svátky, konala Rybova vánoční mše v podání pěveckého sboru Ještěd. Děkujeme obecnímu úřadu za finanční podporu a paní Holčíkové za super zázemí. Atmosféru nádherného kulturního zážitku dokreslil fakt, že kostel v Jítravě doslova praskal ve švech!

 

 

Dále bych Vás ráda seznámila s tím, co plánujeme na rok 2014:

 

Nejbližší akcí by mělo být opět SÁŇKOVÁNÍ A BIATLON. Vzhledem k tomu, že nám sněhové podmínky zatím nedovolují tuto akci uskutečnit, bude probíhat takto – napadne-li sníh např. ve středu a udrží se, tak hned v sobotu se zpustíme z kopců....Takže, kdo máte zájem si přijít odpočinout a zadovádět s námi, sledujte pravidelně www.jitrava.com, kde budou nejčerstvější informace, protože plakáty pravděpodobně nestihneme vyvěsit (a především si zatím paní Zima hraje trochu na schovávanou…)

 

Těšíme se na masky, a různé pohybovadla na sněhu.

Tenktokráte výzva i pro maminky, tatínky,děděčky, babičky prostě všechny dospěláky....,kdo z Vás se bude na sněhu pohybovat v jakékoliv masce, bude ohodnocen. Bude se hodnotit nejkrásnější maska, nejhorší maska a  nejlepší pohybovadlo. Neváhejte a přijdte si odpočinout od denních starostí a zablbnout si společně s dětma na čerstvém vzduchu.

 

Další plánovaná akce je MASOPUST, po loňském zážitku si to nemůžeme odpustit ani tentokráte.Termín letos vychází až na 1.3.. Masopustní průvod bude vycházet ve 13hod. z horní Jítravy od slaměného domu. Plakáty  budou vyvěšeny a aktuální info najdete na webových stránkách. S masopustem je spojeno zdobení prastarého žebřiňáku, který nyní prochází rekonstrukcí po loňském masopustu nepřežil.

 

Další připravovanou akcí bude již tradiční JARMARK. Vedle všemožných jarmarečních stánků bude připraven bohatý kulturní program: hudební vystoupení různých žánrů, kolotoče, divadelní představení (nejen) pro děti, mše v kostele, aj. Samozřejmě také plno jídla a pití J . Ráda bych vás tímto navnadila, abyste si zmíněný termín mohli zaškrtnout v kalendáři a nic jiného si na tento víkend neplánovat J Vše se včas dozvíte z plakátů, webu a dalších sdělovacích prostředků.

 

Opět počítáme se stálými akcemi typu MAPO CUP či JÍTRAVSKÝ NOHEC, což by mělo být z kulturně-sportovního soudku pro úvodní pololetí letošního roku vše.

 

Nadále se však hodláme věnovat i zvelebování Jítravy. Máme v plánu pokračovat v úpravách parku u sochy sv. Jana Nepomuckého. hřiště se na jaře zřejmě opět proběhne sběr železa. Také bychom chtěli začít se "stavbou" našeho zázemí na spodním hřišti, ale toto je zatím v zárodku.

Veškeré info budou aktuálně k dispozici na stránkách Jítravy. Myslím, že je se na co těšit a rádi se s Vámi opět uvidíme.

 

 

Za Jítraváky Markéta Žatečková

 

 

 

 

 

V  sobotu 30.11.2013 se v Jítravě koná

 

ZDOBENÍ A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

 

Sejdeme kolem 15:30 hod. na hřišti, kde společně

s dětmi ozdobíme vánoční strom.

 

Každé dítě, které přinese ozdobu(y), dostane sladkou odměnu. Obvzláště se těšíme na ty ručně vyrobené :-)

 

Atmosféru Vánoc si přiblížíme zpěvem koled a vánočním potlachem.

 

Během zdobení bude možnost zakoupení výrobků dětí z MŠ a ZŠ Rynoltice, které pro nás připraví vanoční mini jarmark.

 

S příchodem tmy se strom poprvé rozzáří...

 

 

Něco na zahřatí pro malé i velké bude jako vždy připraveno. Rádi uvítáme ochutnávku prvního letošního cukroví – kdo nás překvapí?  :-)

 

Těšíme se na Vaši hojnou účast!

 

 

 www.jitrava.ucoz.net

DRAKIÁDA se opět náramně vydařila

V sobotu, 19. října, létalo nad Jítravou spousta draků. Počasí přálo, možná foukalo až moc, ale bezvětří by bylo jednoznačně horší J

Děti, které si s rodiči nebo prarodiči vyrobily ráno ve škole draka (i další krásné výrobky), je chtěly ihned „vypustit“. Silný vítr jich však několik ihned poničil, takže ostatní si své výtvory raději nechali na památku a došlo na kupované kousky. Nikomu to ale nevadilo a všichni se dobře bavili.

Počet dětí s drakem se vyšplhal na 37, což je dosud největší účast! Nejvýše létajícího draka měla Anetka Poláková, draka s nejdelším ocasem měli Markétka a Terezka Labajovi, nejoriginálnějšího měl děda Libor Konývka a diplom obdržel také Kuba Soldán, protože nevzdával své pokusy o vzlet a zničil celkem 3 draky… Každé dítě s drakem bylo odměněno.

Kdo měl chuť, přišel následně do Maštale, kde čekalo chutné podzimní menu, gulášovka nás výborně zahřála, díky!

 

https://jitravaci.rajce.idnes.cz/Drakiada_Jitrava_2013

V sobotu, 19.10.2013, se v Jítravě koná

 

 

DRAKIÁDA

 

Tentokráte bude tato oblíbená akce okořeněna možností vyrobit si dopoledne draka (či jiné podzimní motivy) v rukodílničkách v ZŠ RYNOLTICE. Zde se na všechny zájemce budou těšit od 9 hod.

Vzlet draků proběhne ve 14 hod. na stejném místě jako loni, tzn. na louce nad Jítravou (vpravo ve směru na Zdislavu).

 

Budou vyhlášeny soutěže v kategoriích:

o nejhezčího, nejvěího, nejoriginálněího, nejvýše a nejdéle létajícího draka. Na cenu se mohou těšit všichni s ruč vyrobeným drakem.

 

Teplé nápoje na místě zajišny. Po ukončení DRAKIÁDY se na nás budou těšit v MAŠTALI se speciálním DRAČÍM MENU jak pro dospěláky, tak i pro děti :-)

 

Těšíme se na Vaši hojnou účast.

Jítraváci

 

 

 

V případě velmi nepříznivého počasí (po celý den neustávající déšť či sněhová bouře...) bude odpolední akce zrušena. Doufejme, že počasí dovolí...

www.jitrava.com

 

 

 

POZOR!

V NEDĚLI 13.10.2013 V 9:00 ČEKÁME NA KAŽDOU RUKU, KTERÁ CHCE PŘILOŽIT RUKU K DÍLU!

Brigáda v parku. Betonování, usazení sochy vodníka, hrabání a další, co k parku patří. Předem moc moc děkujeme za pomoc. JÍTRAVA O.S.

POZVÁNÍ

 

na veřejné jednání

„Zastupitelstva obce Rynoltice“

které se koná

15.října 2013  od 18.30 hod. na OÚ Rynoltice.

_____________________________________

 

Program jednání:

 

1.      volba nového vedení obce Rynoltice.

 

 

                                                                                              Miloš Sehnal

                                                                                              místostarosta

BEZVLÁDÍ!

Včera 30.9.2013 na jednání zastupitelstva obce Rynoltice po tom, co občané sedící v publiku i samotní zastupitelé opakovaně a  nenápadně naznačovali, na čích bedrech leží většina viny za všechna příkoří, paní Guttmannová tiše, ale jednoznačne vystoupila z netečné role a oznámila svou rezignaci na místo starostky obce a součatně na místo zastupitelky. Před koncem maratonu emočních záchvatů, někdy kolem 23. hodiny noční, před tím, než demonstrativně odešel ze své ranní směny, totéž učinil zastupitel pan Kolomý. Uf! Tak toto jsou dvě žhavé zprávy ze "zastupka". Jak ovšem program napovídá, mělo náboj i všechno ostatní. Co nejdřív Vám přineseme reportáž. Pokusím se ukořistit informace z různých zdrojů. Bylo narváno a kažýy si užil poslední zářijový večer jinak, každý bude mít ten svůj, jedině správný pohled. Máme se na co těšit!

Zhodnocení jítravského nohecu a odvetného volejbalového zápasu s Polesáky

– sobota 14. září

Jako obvykle v průběhu září byl zorganizován a nakonec díky přízni počasí i uskutečněn nohejbalový turnaj, který je zároveň odvetou za červencová klání. Tentokrát bylo sobotní sportování v Jítravě znásobeno ještě volejbalovým mačem s našimi přáteli z Polesí.

Nejdříve k nohecu. Nevím, jestli to bylo jen trochu špatným vývojem počasí v průběhu týdne nebo zapůsobily i další vlivy (doběh dovolených, spousta konkurenčních akcí, počínající podzimní lenost…?), nicméně se turnaje zúčastnilo historicky nejméně týmů a to čtyři – zároveň uvádím i konečné pořadí:

1. Šelmy, 2. 3D, 3. KOPETO, 4. ROMANI (v týmu Kája Konývková, tedy opět splněna tradice, že turnaj absolvovala alespoň 1 dáma!). Byla tedy 1 skupina a na začátku se hráči dohodli na 2-kolovém systému a zápasu o konečné umístění – na všechny borce tak čekala porce 7 zápasů, což je zejména u nakonec stříbrného mužstva 3D (včetně šedesátníka Fandy Prokopa!) skutečně obdivuhodný výkon.

Takže všem, kteří našli čas a chuť si zahrát patří velký dík. Doufejme, že příští rok se opět najde víc odvážných a „nohejbaluchtivých“. Zejména je s podivem, že není chuť si čutnout do balonu ze strany našich mlaďasů.  Že by měl počítač a další vymoženosti dnešní techniky přeci jen zvítězit nad alespoň občasným pohybem a poměřením sil s ostatními v reálném prostředí? Uvidíme napřesrok…

Nutno však podotknout, že všechny kladné i negativní dojmy vzali za své ihned s příjezdem hráčů a jejich fanoušků z Polesí. Dorazilo jich opravdu hodně a zbylá místa v „ochozech“ rychle zaplnili příznivci z řad domácích. Polesáci nám nejprve darovali novou síť a krásné fotografie jako vzpomínku na srpnové utkání na jejich půdě, za což jim patří velký dík, a po krátkém rozehrání začal očekávaný volejbalový souboj. Hrálo se na 3 vítězné sety.

Hned ten první byl nesmírně vyrovnaný a přetahovali jsme se doslova o každý bod. První sadu pak urvali hosté v poměru 32:30! Ve druhé hře se projevila větší zkušenost Polesí a set vyhráli jednoznačně. Následovala porada domácích co udělat s tím, aby zápas neskončil již po třech sadách.  Povedlo se a následující 2 sety skončily shodně vyšší výhrou domácích.  Diváci bez ustání povzbuzovali a hnali obě mužstva za vítězstvím v rozhodujícím 5. setu. Byla to obdobná přetahovaná jako na začátku se šťastným koncem pro Jítravu!

Odveta se tedy náramně vydařila a věřím, že když už došlo po letech k oživení volejbalu v Polesí i v Jítravě (nepřidá se snad někdo další třeba z Rynoltic?...), nebylo to klání poslední a příští sezonu si jej zopakujeme třeba i vícekrát. Uvidíme…

Závěrem bych rád poděkoval organizátorům a pomocníkům za zajištění občerstvení a úpravu hrací plochy.

Nohejbalu a volejbalu v roce 2013 třikrát ZDAR!!!

Pavel Žatečka

Nazdar Jítraváci !

 

18.04.2013

Vždy, když se k nám na stránky přihlásíte, sledujte Novinky nebo Jítravskou trubku. Tam většinou najdete poslední a nejnovější informace o tom, co se děje a co je nového.

 

05.04.2013

Velké novinky o Pouti - přečtěte si více v sekci Aktuálně-Novinky .

 

27.02.2013

Připravili jsme pro Vás nové webové stránky a snad se nám konečně podaří udělat z těchto stránek něco, co nás všechny bude bavit.

Zatím toho na stránkách moc není, ale postupně je budeme doplňovat a aktualizovat o nové události a o vše, co se v Jítravě dělo, děje a dít bude.

Pokud bude chtít kdokoliv čímkoliv přispět na stránky, pošlete nám příspěvek mailem na naši novou mailovou adresu :

jitrava.com@seznam.cz

Jako první, co na stránkách naleznete jsou Fotky z Masopustu, tak snad se tam každý z nás najde.

Ještě jednou se můžeme vrátit k úžasné atmosféře našeho 3.Masopustu.

Prohlédněte si ( zatím většinou prázdné ...:-) ) záložky po levé straně, všechny tyto akce a témata budou letos a i v dalších letech stále aktuální a budete si je moci prohlížet vždy, když se Vám bude zrovna chtít.

Jinak tím, že čtete tyto řádky, tak je jasné, že už víte, že naše stránky mají i novou adresu a sice  :

www.jitrava.com

Na těchto stránkách již nebudou vyskakovat žádné reklamy, stránky jsou jenom naše.

Moc prosíme každého, kdo naše stránky otevřel, aby řekl novou adresu našich webovek i dalším, aby stránky znal opravdu každý a aby jsme byli všichni          

" v obraze " toho, co se v Jitravě děje a chystá.

Přejeme všem pěkný den a brzký příchod jara.

Tým www.jitrava.com

 

 

 

 

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

SEO