Krátké shrnutí letošního turnaje:
 
Zúčastnilo se 8 týmů. Po velmi vyrovnaných bitvách ve 2 skupinách, kdy například týmu HOPSA HEJSA chyběl jediný vítězný balon k posupu do semifinále... jsme se dočkali ještě napínavějších a vyrovnanějších zápasů play-off a sobojů o konečné umístění.
 
Ve finále, hraném na 2 vítězné sety, nakonec loňské prvenství obhájil tým ŠELMY (po setech 10:8, 5:10 a 10:9!). Věřte, že za stavu 9:9 v posledním setu turnaje si opravdu nikdo vítězstvím jistý nebyl... Díky oběma týmům za krásný souboj!
Stejný dík, ale patří všem, kteří hráli nebo fandili, postarali se o občerstvení a dobrou náladu :-)
 
Super je, že i letos našly (dokonce 2) týmy, jejichž důležitou součástí byla žena (HOPSA HEJSA a DŘEVÁCI). Velkým přislibem do budoucna je pak tým MLAĎASŮ, kde věk hráčů byl od 9 do 15 let! Sice nakonec skončili poslední, ale rozhodně se neztratili a pokud jim to vydrží, tak postupně budou svá umístění určitě vylepšovat.
Speciální cenu pro nejstaršího hráče "obhájil" Franta Prokop z týmu HOŘEŇÁCI :-)
 
Konečné pořadí:
 
1. ŠELMY
2. HASIČI LVOVÁ
3. HOŘEŇÁCI
4. DŘEVÁCI
5. HOPSA HEJSA
6. DEDRU
7. TEPLÍ KOZLI
8. MLAĎASOVÉ

TAK JAKÉ TO BYLO????

Turnaje se zúčastnilo po delší době 8 týmů, takže se hrálo ve 2 skupinách. O dvě postupová místa z každé skupiny se sváděly opravdu tuhé boje! O tom, že byl důležitý každý balon či např. nepovedené podání, svědčí třeba fakt, že o druhém postupujícím týmu (EL ČUPA KÁBRA) ze skupiny B, rozhodlo lepší skóre o jeden jedinný bod!

 

Oživením memoriálu Libora Konývky byla účast z řad Konývků, kteří dali do kupy hned 2 týmy (DŘEVÁCI a EL ČUPA KÁBRA)  a také se zapojili noví obyvatelé Jítravy (pod názvem NĚCO TAM DEJ). Dík za účast, ale patří všem. Skvěle fandili všichni přihlížející, počasí vyšlo náramně. No prostě co víc si přát :-)

Tak ještě výsledky:
1. ŠELMY (po dvouleté odmlce jsou zpět!);
2. PTP (jako loni těsně pod vrcholem);
3. DŘEVÁCI (největší překvapení turnaje, ale Kája Konvička a její BOYS jsou na bedně jednoznačně zaslouženě!);
4. EL ČUPA KÁBRA;
5. BLACK HORSE;
6. NĚCO TAM DEJ;
7. DEDRU;
8. TEPLÍ KOZLI                   

 

NOHEJBALU ZDAR a nejpozději zase za rok u saka :-)

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2017

memoriál Libora Konývky

(sobota, 8. července)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování :-)

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:30 - 9:45, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

 

Tým musí být složen z neprofesionálních hráčů, abychom si všichni v pohodě zahráli J Ideální je alespoň jeden obyvatel z Jítravy v každém týmu (ať už místní či chalupář), ale není to podmínka. Když se dají do kupy hráči z okolních obcí, jsou vítáni.

 

POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:30 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:45, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Pozor nebude zajištěno žádné jídlo, snad vyjma sladkostí ke kávě !!!

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti :-)

8. ročníku Jítravského nohecu (od letoška s podnázvem "Memoriál Libora Konývky") se zúčastnilo 6 týmů - zvítězila trojice zkušených harcovníků pod názvem "RHL", další pořadí: PTPáci; Šelmy; FERY team; KÁJA team; TEPLÍ KOZLI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2016

(sobota, 20. srpna)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování :-)

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:15 - 9:35, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

Nepsanou podmínkou zůstává účast alespoň jednoho Jítraváka (ať už místního či chalupáře, výjimkou po domluvě může být tým složený z neprofesionálních hráčů z okolních obcí) v každém týmu. POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:15 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:35, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Pozor nebude zajištěno žádné jídlo, vyjma sladkostí ke kávě !!!

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti J

Ahoj všem,

 

vzhledem k nabitým zářijovým sobotám se mi letos nepodaří zorganizovat odvety v jítravském nohecu. Všem, kteří se těšili se tímto zároveň omlouvám. V říjnu už si na turnaj vzhledem k nejistému počasí netroufám.

 

Nicméně pokud se nám podaří domluvit na některé sobotní či nedělní odpoledne zkraje října a bude hezky můžeme se na hřišti sejít a zahrát si... Dejte když tak vědět kdo by měl zájem a kdy by to bylo nejlepší.

 

Zdarec, Pavel

 

Následující sobotu po cyklisťáku se uskutečnil 7. ročník jítravského nohejbalování. Hrálo 8 týmů, v jednom z nich nechyběla dáma. Kdo chtěl vyhrát zápas, musel soupeře porazit ve 2 setech. O tom, že zápasy byly nesmírně vyrovnané svědčil fakt, že většina zápasů končila poměrem 2:1, přičemž nebyl výjimkou stav 9:9 a tuhý boj o poslední bod! Nakonec zaslouženě zvítězil tým kolem Romana“Měsíce“ Prokopa, alias „PRUHOVANEJ KRAKONOŠ“.

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2015

(sobota, 20. června)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování :-)

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:15 - 9:35, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

Nepsanou podmínkou zůstává účast alespoň jednoho Jítraváka (ať už místního či chalupáře) v každém týmu. POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:15 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:35, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno. Pozor nebude zajištěno žádné jídlo, vyjma sladkostí ke kávě !!!

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti :-)

Zhodnocení jítravskéhonohecu a odvetného volejbalového zápasu s Polesáky – sobota 14. září

Jako obvykle v průběhu září byl zorganizován a nakonec díky přízni počasí i uskutečněn nohejbalový turnaj, který je zároveň odvetou za červencová klání. Tentokrát bylo sobotní sportování v Jítravě znásobeno ještě volejbalovým mačem s našimi přáteli z Polesí.

Nejdříve k nohecu. Nevím, jestli to bylo jen trochu špatným vývojem počasí v průběhu týdne nebo zapůsobily i další vlivy (doběh dovolených, spousta konkurenčních akcí, počínající podzimní lenost…?), nicméně se turnaje zúčastnilo historicky nejméně týmů a to čtyři – zároveň uvádím i konečné pořadí:

1. Šelmy, 2. 3D, 3. KOPETO, 4. ROMANI (v týmu Kája Konývková, tedy opět splněna tradice, že turnaj absolvovala alespoň 1 dáma!). Byla tedy 1 skupina a na začátku se hráči dohodli na 2-kolovém systému a zápasu o konečné umístění – na všechny borce tak čekala porce 7 zápasů, což je zejména u nakonec stříbrného mužstva 3D (včetně šedesátníka Fandy Prokopa!) skutečně obdivuhodný výkon.

Takže všem, kteří našli čas a chuť si zahrát patří velký dík. Doufejme, že příští rok se opět najde víc odvážných a „nohejbaluchtivých“. Zejména je s podivem, že není chuť si čutnout do balonu ze strany našich mlaďasů.  Že by měl počítač a další vymoženosti dnešní techniky přeci jen zvítězit nad alespoň občasným pohybem a poměřením sil s ostatními v reálném prostředí? Uvidíme napřesrok…

Nutno však podotknout, že všechny kladné i negativní dojmy vzali za své ihned s příjezdem hráčů a jejich fanoušků z Polesí. Dorazilo jich opravdu hodně a zbylá místa v „ochozech“ rychle zaplnili příznivci z řad domácích. Polesáci nám nejprve darovali novou síť a krásné fotografie jako vzpomínku na srpnové utkání na jejich půdě, za což jim patří velký dík, a po krátkém rozehrání začal očekávaný volejbalový souboj. Hrálo se na 3 vítězné sety.

Hned ten první byl nesmírně vyrovnaný a přetahovali jsme se doslova o každý bod. První sadu pak urvali hosté v poměru 32:30! Ve druhé hře se projevila větší zkušenost Polesí a set vyhráli jednoznačně. Následovala porada domácích co udělat s tím, aby zápas neskončil již po třech sadách.  Povedlo se a následující 2 sety skončily shodně vyšší výhrou domácích.  Diváci bez ustání povzbuzovali a hnali obě mužstva za vítězstvím v rozhodujícím 5. setu. Byla to obdobná přetahovaná jako na začátku se šťastným koncem pro Jítravu!

Odveta se tedy náramně vydařila a věřím, že když už došlo po letech k oživení volejbalu v Polesí i v Jítravě (nepřidá se snad někdo další třeba z Rynoltic?...), nebylo to klání poslední a příští sezonu si jej zopakujeme třeba i vícekrát. Uvidíme…

Závěrem bych rád poděkoval organizátorům a pomocníkům za zajištění občerstvení a úpravu hrací plochy J

Nohejbalu a volejbalu v roce 2013 třikrát ZDAR!!!

Pavel Žatečka

DALŠÍ JÍTRAVSKÝ NOHEC 2013

 

 

JÍTRAVSKÝ „podzimní“ NOHEC 2013 …

(sobota, 14. září)

A už jsou tady odvety za červenec aneb 2. jítravské nohejbalování v roce 2013

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:15 -

9:35, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená),

hraje se dle pravidel ČNS.

Nepsanou podmínkou zůstává účast alespoň jednoho Jítraváka (ať už místního či

chalupáře) v každém týmu. POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:15 na hřišti

kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:35, jinak se

nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se

určí až dle počtu týmů).

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších

tekutin tradičně zajištěno.

…. A pozor to není vše pro tento den!!!

Po ukončení nohejbalu bude následovat výměna „saka“ a cca v 16:30 vypukne

velký odvetný volejbalový mač s POLESÍM. Máme Polesákům v dobrém co

vracet, tak se přijďte podívat, jak to dopadne…

Čeká nás tedy velký sportovní den a těšíme se i na fanoušky,

vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti

 

 

NOHEJBAL - DALŠÍ TURNAJE

V sobotu 6.7.2013 proběhl za pěkného počasí další ročník jítravského NOHECU

Zúčastnilo se 6 týmů - hrála se 1 skupina, každý s každým + zápasy o konečné 5., 3. a 1. místo. 

Pořadí: 1. PTPáci, 2. 2+1, 3. Šelmy.

Zajímavosti: letos je 5. ročník turnaje (první se v září 2009). Ve 3 týmech byla žena a všechny tři hrály skvěle, skončily na 5., 4. a 2. místě! Tým 2+1 s Pavlou Málkovskou dokráčel až do finále, kde po boji podlehl, VELKÁ GRATULACE!!! Počasí vyšlo parádně.

Tým 2+1 s Pavlou Málkovskou dokráčel až do finále, kde po boji podlehl, VELKÁ GRATULACE!!! Počasí vyšlo parádně.

Zasloužený vítěz, tým PTPáci, který během turnaje neztratil ani set, obdržel putovní pohár, o který se hraje od loňského podzimu. Pohár je na podstavci, kde každý vítěz bude mít jmenovku s názvem týmu a podpisy.

 

Všem hráčům i fanouškům velký díky za výkony a atmosféru. Předběžný termín podzimních odvet je 14. nebo 21. září, což bude včas upřesněno plakátem a informací na webu.

 

JÍTRAVSKÝ NOHEC 2013

(sobota, 6. července)

 

Opět po roce se na našem hřišti uskuteční jítravské nohejbalování J

 

Prezentace, rozlosování a seznámení hráčů s pravidly turnaje proběhne v 9:15 - 9:35, zahájení prvního utkání ve skupinách je v 9:45 hod.

Startovné je Kč 30,--/hráč.

 

Jedná se opět o klasický turnaj pro 3-členná družstva (lze samozřejmě smíšená), hraje se dle pravidel ČNS.

Nepsanou podmínkou zůstává účast alespoň jednoho Jítraváka (ať už místního či chalupáře) v každém týmu. POZOR, nutná účast zástupců týmů v 9:15 na hřišti kvůli rozlosování. Kompletní tým musí být na hřišti nejpozději v 9:35, jinak se nemůže turnaje zúčastnit! Počet týmů není předem omezen (systém turnaje se určí až dle počtu týmů).

 

Občerstvení v podobě točeného piva (ideální je mít vlastní půlitr!) a dalších tekutin tradičně zajištěno.

 

 

Těšíme se i na fanoušky, vezměte i dětičky, které se mohou vyřádit na dětském hřišti J

 

 

Foto 5.7.2011 naleznete zde.

Foto 24.9.2011 naleznete zde.

Foto 2010 naleznete zde.