ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ AKCE 2016:

- rozsvěcení stromečku ve spodní Jítravě se uskuteční 27. 11. 2016 od 16:00 hod. Je to neděle! (pozn. v sobotu je zabijačka :-))

- živý betlém bude tentokrát 17. 12. 2016.

Vše se včas dozvíte.

Malé ohlédnutí za koncem roku v Jítravě

 

V úvodu bych ráda za celé  občanské sdružení Jítrava popřála všem krásný nový rok 2014.

 

Uplynulý advent v Jítravě začal již tradičním zdobením stromečku na hřišti. Kde si téměř každý příchozí donesl svojí ozdobu a na stromeček ji zavěsil. Krásné trhy a vůně svařáku, doprovázené vánočními koledami jen doplňovaly stávající atmosféru.

 

Dále jsme si v adventním čase připravili tradiční živý betlém. Vzhledem k tomu, že máme v Jitravě čím dál tím víc dětí, kteří se zapojují do hereckého umění, je náš betlém každý rok jiný, prostě neopakovatelný. Zážitek z celého odpoledne byl nádherný. Fotky budou samozřejmě na našich stránkách www.jitrava.com

 

Pro velký úspěch se opět mezi vánočními svátky, konala Rybova vánoční mše v podání pěveckého sboru Ještěd. Děkujeme obecnímu úřadu za finanční podporu a paní Holčíkové za super zázemí. Atmosféru nádherného kulturního zážitku dokreslil fakt, že kostel v Jítravě doslova praskal ve švech!

 

 

Dále bych Vás ráda seznámila s tím, co plánujeme na rok 2014:

 

Nejbližší akcí by mělo být opět SÁŇKOVÁNÍ A BIATLON. Vzhledem k tomu, že nám sněhové podmínky zatím nedovolují tuto akci uskutečnit, bude probíhat takto – napadne-li sníh např. ve středu a udrží se, tak hned v sobotu se zpustíme z kopců....Takže, kdo máte zájem si přijít odpočinout a zadovádět s námi, sledujte pravidelně www.jitrava.com, kde budou nejčerstvější informace, protože plakáty pravděpodobně nestihneme vyvěsit (a především si zatím paní Zima hraje trochu na schovávanou…)

 

Těšíme se na masky, a různé pohybovadla na sněhu.

Tenktokráte výzva i pro maminky, tatínky,děděčky, babičky prostě všechny dospěláky....,kdo z Vás se bude na sněhu pohybovat v jakékoliv masce, bude ohodnocen. Bude se hodnotit nejkrásnější maska, nejhorší maska a  nejlepší pohybovadlo. Neváhejte a přijdte si odpočinout od denních starostí a zablbnout si společně s dětma na čerstvém vzduchu.

 

Další plánovaná akce je MASOPUST, po loňském zážitku si to nemůžeme odpustit ani tentokráte.Termín letos vychází až na 1.3.. Masopustní průvod bude vycházet ve 13hod. z horní Jítravy od slaměného domu. Plakáty  budou vyvěšeny a aktuální info najdete na webových stránkách. S masopustem je spojeno zdobení prastarého žebřiňáku, který nyní prochází rekonstrukcí po loňském masopustu nepřežil.

 

Další připravovanou akcí bude již tradiční JARMARK. Vedle všemožných jarmarečních stánků bude připraven bohatý kulturní program: hudební vystoupení různých žánrů, kolotoče, divadelní představení (nejen) pro děti, mše v kostele, aj. Samozřejmě také plno jídla a pití J . Ráda bych vás tímto navnadila, abyste si zmíněný termín mohli zaškrtnout v kalendáři a nic jiného si na tento víkend neplánovat J Vše se včas dozvíte z plakátů, webu a dalších sdělovacích prostředků.

 

Opět počítáme se stálými akcemi typu MAPO CUP či JÍTRAVSKÝ NOHEC, což by mělo být z kulturně-sportovního soudku pro úvodní pololetí letošního roku vše.

 

Nadále se však hodláme věnovat i zvelebování Jítravy. Máme v plánu pokračovat v úpravách parku u sochy sv. Jana Nepomuckého. hřiště se na jaře zřejmě opět proběhne sběr železa. Také bychom chtěli začít se "stavbou" našeho zázemí na spodním hřišti, ale toto je zatím v zárodku.

Veškeré info budou aktuálně k dispozici na stránkách Jítravy. Myslím, že je se na co těšit a rádi se s Vámi opět uvidíme.

 

 

Za Jítraváky Markéta Žatečková

 

Ještěd v Jítravě - Česká mše Vánoční

Opět foto od pana Novotného. I Ještěd ocenil, že někdo památeční snímky vyrobil. Více na

stránkách www.jested-choir.cz

 

  28.12.2013 v kostele Sv. Pankráce   

 

diriguje - Ondřej Útrata

varhanní doprovod - Irena Špinlerová

sólisté budou:

soprán -  Silvie Pálková

alt - Radka Fryčová

tenor - Josef Stašík

bas -  Jaroslav Patočka starší

 

Předpokládáný termín tradiční mše J.J.Ryby je 28.12.2013......

Upřesníme.